top of page
  • Jana Sooäär-Conway

Kolm püsimeigi suurimat vaenlast ja kuidas oma püsimeiki kaua kaunina hoida


Suvi on vähemalt kalendri järgi täies hoos ja aegajalt on meilgi siin päikeselisi ja palavaid suveilmasid. Paljudel on puhkuste hooaeg ja päikese käes puhkamas käimine on aktiivne. Sellest inspireerituna mõtlesin kirjutada lähemalt püsimeigi igapäevasest hooldusest ja sellest, mida iga püsimeigi kandja saab ise ära teha, et püsimeiki pikemalt kaunina hoida.

Suvepäikese käes meeldib enamusele mõnuleda ja arvestades, kui vähe meil Eestis selleks võimalust on, tulekski seda teha ja ennast päikeseenergiaga laadida. Paraku on päike üks püsimeigi suurimaid vaenlasi, kuna päike pleegitab püsimeigi värvipigmenti ja püsimeik kulub selle mõjul aina heledamaks. Niisiis on päikese käes liikudes oluline püsimeigile päikesekaitsekreemi kanda ja kulmude ja silmade püsimeigi puhul on kindlasti abi ka päikeseprillidest.

Teiseks püsimeigi vaenlaseks on higistamine, mis samuti aitab püsimeigi värvipigmendil kiiremini nahast välja tulla ja seega kiiremini heledaks tuhmuda. Seega, hea on teadvustada, et pidev saun, igapäevane väga higistav trenn või tihe solaariumi külastus aitab Sinu püsimeigi kiiremale kulumisele kaasa. Kui need harjumused on osa Sinu elustiilist, tuleb lihtsalt arvestada, et püsimeigi värskendamisel tuleb tõenäoliselt käia pisut tihedamini, kui tavapäraselt.

Kolmandaks püsimeigi vaenlaseks võib pidada igasuguseid koorivaid ja happeid sisaldavaid näohooldustooteid (sealhulgas happekoorijad, happeid sisaldavad näopesutooted või kortsudevastased kreemid). Sedasorti protseduuride või toodete kasutamise puhul tuleks neid kindlasti oma püsimeigiga näoosast eemal hoida, et Sinu kaunis püsimeik kiiresti sära ja erksust ei kaotaks.

Ilusat suve teile kõigile ja päikese käes viibides kaitske oma püsimeiki ikka päikesekaitsekreemi ja päikeseprillidega.

bottom of page