Jana Sooäär
Milline kulmude püsimeik sobib just Sinule?
Kui Sa oled kulmude püsimeigist huvitunud, tekib arusaadavalt kohe ka küsimus, kas parim valik oleks hajustatud puuderkulmud või karvatehnikas kulmud ja mismoodi ikkagi teada, et tehtud valik just sellise tulemuse annab, mis mulle kõige paremini sobib.
Räägin täna kulmude püsimeigist lähemalt ja eriti sellest, mismoodi jõuda õige otsuseni, kui valida tuleb erinevate tehnikate vahel ja kuidas saada püsimeigiga sellised kulmud, mis Sind õnnelikuks teevad.
Kuidas ma saan just minule sobivaima kulmude püsimeigi tulemuse?
Kui Sa huvitud kulmude püsimeigist, siis arusaadavalt on Sinu huvi endale kaunid kulmud saada. “Kaunid kulmud” on aga muidugi hästi lai mõiste ja meil kõigil võib olla väga erinev arusaam sellest, millised need kõige kaunimad kulmud on. Võibolla Sa ei teagi täpselt, millised peaksid välja nägema Sinu parimad kulmud, ja ka see on väga ok, sest just Sinu näojoontega ja nahatooniga sobivate kaunite kulmude õige kuju, vormi, laiuse, värvitooni ja tumedusastme perfektseks ja just selleks õigeks maagiliseks kombinatsiooniks “kokku segamine” ei ole üldse nii lihtne.
Kulmude püsimeigi puhul on kaunite kulmude retseptis palju komponente ja iga naise nägu on lisaks ju ka unikaalne ja ainulaadne.
Üks pool kaunitest kulmudest tuleb just nende kujust ehk visuaalsest poolest. Siin mängib suurt rolli püsimeigimeistri hea silm, kunstniku käsi ja muidugi ka kogemus. Mina lähtun alati sellest, et olemasolevate kulmude kuju on esmane lähtepunkt ja seda saab täiendada ja täiustada. Igale inimesele on sünnipäraselt antud täpne koht, kus kulmud peavad asetsema (meil kõigil on oma individuaalne kulmuluu) ja samuti kulmude kuju. Isegi kui ma väga tahaksin endale Keira Knightley kulmusid, siis paraku pole mulle anatoomiliselt tema kulmuluud ja näojooni antud ja minu näojoontega näeks need kulmud mu näos suurima tõenäosusega välja nagu võõrkehad. Väga hea püsimeigi meister arvestab iga inimese individuaalsust ja oskab luua kauni kulmude kuju sellest lähtuvalt.
Teine pool kaunist kulmude püsimeigist tuleneb aga valitud tehnikast ja muidugi ka selle teostusest. Kulmude püsimeigis on põhimõtteliselt kaks erinevat tehnikat: kulmukarvatehnika ja hajustustehnika (hajustatud puuderkulmud) ja need tehnikad annavad kulmudele erineva väljanägemise.
Kas valida kulmukarvatehnika või hajustatud puuderkulmud?
Vastus on: “see sõltub”. Hajustatud puuderkulmud annavad meigitud kulmude efekti sarnaselt kulmupuudri või –pliiatsiga meigi tegemisele. Sellised kulmud sobivad Sulle hästi, kui Sa igapäevaselt ennast veidigi meigid ja kui Sa soovid hästi selgelt defineeritud ja nö täidetud põhjaga kulmusid. Hajustatud puuderkulmusid saab teha väga erineva tumedusastmega, mis tähendab, et need võivad olla õrnemad või siis ka rõhutatumad. Seetõttu ei pea professionaalse püsimeigi tegija juurde minnes kartma, et hajustatud kulmude puhul on tulemus hästi tugev või tume.
Karvatehnikas kulmusid hakati tegema umbes 10 aastat tagasi, aga esimesed karvatehnika ilmingud olid üsna algelised ja ei näinud kuidagi päris kulmukarvade moodi välja. Karvatehnikas püsimeigi puhul “joonistatakse” nahka peenikese nõela ja pigmendiga (püsimeigimasina abil) kulmukarvade sarnaseid karvu, mis annavad realistliku kulmukarvade efekti. See tehnika sai väga kiiresti hästi populaarseks, sest võimaldas vähese või puuduva kulmukarva puhul taasluua loomuliku kulmu efekti või siis tekitada paksema karvaga kulmu efekti. Kulmukarvatehnika sobib Sulle hästi, kui Sul on vähe või pole üldse kulmukarvu ja kui Sa kannad vähe meiki või pole pea kunagi oma kulmusid meikinud (ei taha meigitud kulmu efekti). See tehnika annab hästi naturaalse tulemuse, mis on ka õrnem ja vähem rõhutatud.
Karvatehnikat saab kombineerida ka õrna hajustusega. See tähendab, et püsimeigiga joonistatud karvade sisse saab lisada ka veidi õrna hajustust ja see annab juurde tihedama kulmu efekti.
Kui hajustustehnika sobib igale nahatüübile, siis karvatehnika ei pruugi poorse ja rasuse naha puhul olla parim valik, sest karvakesed ei jää sellises nahas nii selged ja samuti püsib karvatehnika sellises nahas lühemat aega.
Enne protseduurile tulemist oleks mõistlik enda jaoks läbi mõelda, millised on Sinu meigiharjumused, kas Sulle meeldib, kui kulmupõhi on täidetud või eelistad oma kulmusid pigem naturaalsena ja milline kulmude tumedus ja laius Sulle meeldib. Selle baasilt on protseduuri juurde käivas konsultatsioonis lihtsam kõikidest oma ootustest, soovidest ja kõhklustest rääkida. Just läbi põhjaliku konsultatsiooni ja eeljoonistuse jõuame kõige paremini just selliste kulmudeni, mis Sind kõige rohkem kaunistavad ja millega hästi rahul oled.
Comments