top of page

PÜSIMEIGI HOOLDUS 

                                                           KUIDAS OMA PÜSIMEIKI KAUNINA HOIDA 

 

Korralik hooldus pärast protseduuri on äärmiselt oluline, et tulemus oleks võimalikult ühtlane, pikalt kestev ja kaunis. Samas on oluline silmas pidada, et teatud värvi ebaühtlasus on pärast esimest protseduuri normaalne. Korrektsioon värvi vajaliku intensiivsuse ja ühtlase tulemuse saavutamiseks tehakse teisel protseduuril.

 

Oluline on teada, et püsimeigi värv on umbes nädal aega peale protseduuri märkimisväärselt tumedam ja huulte puhul ka erksam, kui paranenud tulemus. Püsimeigi pigment viiakse protseduuri käigus naha pindmise kihi (epidermise) all olevasse dermisesse ja kuna epidermises uuenevad naharakud pidevalt, siis tuleb koos uueneva epidermisega sealt kuu aja jooksul välja ka pigment. Järgi jääb pigment, mis on dermises ja seetõttu on ka lõplik värvitoon ca 40% heledam, kui peale protseduuri nähtav värvitoon.

 

  • Protseduuri kohale võib peale panna puhta toidukile sisse mässitud jääd, et paistetust vähendada (silmad ja huuled). Jääd võib peal hoida mõneminutiste perioodidena iga tunni tagant peale protseduuri järgmised 12 tundi.

  • Pisut kõrgendatud ülakeha asendis magamine võib aidata silmade ja huulte turset ja paistetust järgmisel hommikul vähendada

  • Esimesel päeval peale protseduuri väldi protseduuri koha pesemist, edaspidi ei tohi koorikuid aurutada ega leotada (näiteks kuuma dushi all või saunas). Esimesed kaks päeva peab protseduuri kohta niiske vatipadjaga pühkima, et lümfivedelik ei tekitaks kuivades pakse koorikuid.

  • Järgmisest hommikust alates peale protseduuri tuleks nägu pesta kaks korda päevas puhta sooja veega ja loodusliku seebi või Lasteseebiga.  Püsimeigi kohta tuleb pesta õrnalt sõrmeotstega, oluline on aga mitte liigselt püsimeigiga kohta hõõruda. 

  • Pese alati käed enne protseduuri koha katsumist. Puhtus on väga oluline, et ei tekiks põletikku

  • Püsimeiki ei tohi edaspidi pesta happeid sisaldava näopesuvahendiga

  • Kui Sulle on tehtud püsimeik, ära kasuta selles piirkonnas koorivaid vahendeid ja happekoorijaid või happeid sisaldavaid näohoolduskreeme. Retinoliga näohooldusvahendid (isegi kui neid ei kasuta kulmude piirkonnas) pleegitavad samuti püsimeiki märkimisväärselt kiiremini, kui see tavapäraselt kuluks. 

  • Kaks nädalat peale protseduuri ei tohi käia higistavas trennis, auruses vannis, saunas, soolases vees, basseinis kloorivees, nägupidi tugeva dushijoa all ega kuumas vees. See kõik aitab pigmendil nahast välja tulla ja mõjutab ka kujunevat värvitooni.

  • Meigist tuleks protseduuri kohal üks nädal hoiduda. Silmade püsimeigi puhul võib ripsmetushi kasutada 4 päeva pärast protseduuri, aga infektsioonist hoidumiseks tuleb osta uus ripsmetush. Veekindel ripsmetush ei ole püsimeigisõbralik, sellest soovitan edaspidi loobuda.

  • Kontaktläätsekandjal tuleb silmameigi tegemise puhul kaasa võtta prillid, sest kontaktläätsesid protseduuri ajal ega kohe pärast protseduuri kanda ei saa.

  • Protseduuri koha tundlikkus, turse, kuivus ja sügelus on normaalsed protseduuri järgsed nähud.  MITTE MINGIL JUHUL EI TOHI PROTSEDUURI KOHTA KRATSIDA, HÕÕRUDA EGA LAHTISI TÜKKE ÄRA TÕMMATA – sellega võib kaasneda värvi kaotus ja ebaühtlane tulemus ja samuti kaasneb armide ja põletiku tekkimise risk. Kaasa antud hoolduskreem aitab ka sügelust vähendada.

  • Päikese käes viibimine ja solaarium mõjuvad püsimeigile pleegitavalt ja värv võib muutuda. Protseduuri järgselt tuleb neid vähemalt 4 nädalat kindlasti vältida. Hiljem tuleb panna protseduuri kohale päikese käes viibides peale tugeva faktoriga päevituskreem (vähemalt SPF30).

  • Kulmude püsimeigi puhul mitte kitkuda kulmukarvu 2 nädalat pärast protseduuri. Sellega koos võib välja tulla ka värvipigmenti.

  • Kaks kuud peale esmast protseduuri tuleks teha püsimeigi korrektuur. Kaunis püsimeik saavutatakse reeglina kahe protseduuri tulemusena. Esmase protseduuri tulemusena ei pruugi pigment nahka päris ühtlaselt pidama jääda ja samuti on kahe protseduuri tulemusena püsimeik kauem püsivam. Korrektuuris saab ka värvitooni vajadusel pisut muuta ja näiteks ka tumedust juurde anda.

 

Loe ka püsimeigi pikaajalise hoolduse ajakava kohta - millal tuleks püsimeigile teha korrektuur ja millal oma püsimeiki uuendada.

 

KULMUD

KULMUDE PÜSIMEIGI HOOLDUS JA PARANEMISE AJAKAVA 

NING MIDA OODATA PÄRAST PROTSEDUURI

 

1.-3. päev

 

Kulmud on umbes 30-40% tumedamad ja näivad tugevamad/laiemad kui peale paranemist. Nahk on pigmendi all punane ja see annab näiliselt tumedama pigmendi välimuse. Protseduuri kohal on ka turse, mis ei paista enamjaolt silma. Turse kaob esimestel päevadel. Naha koorumine, mis algab paari päeva jooksul, võtab ära ka osa pigmendist  ja värv muutub õrnemaks ja mahedamaks. Samuti saavad kulmud kitsama välimuse. Kulmud tunduvad pingul ja kuivad kuni nädal aega pärast protseduuri. Väga oluline on kulmusid paar korda päevas kergelt niisutada kaasa antud kreemiga, mida tuleb infektsioonist hoidumiseks peale panna vatitikuga (mitte sõrmega). Sügelus on sellel perioodil üsna tavapärane kaasnähtus.

 

3.-4. päev

Sel ajal algab naha koorumine ja väikesed pigmendi tükid tulevad ära pinnalt, kuhu püsimeik tehti.

 

5.-7. päev

Värvi mahakoorumine lõpeb ja näed mahedamat, aga pisut hallikama tooniga tulemust veel mõned päevad kuni värv muutub püsivaks. Kulmukarvatehnikas tehtud püsimeik kulub aja jooksul kiiremini maha kui hajustustehnikas (nö. puuder efekt) tehtud püsimeik. Samuti kuluvad kiiremini maha heledamad toonid. Kulumise kiirus sõltub ka iga inimese nahatüübist ja hooldusest. Äärmiselt oluline on edaspidine püsimeigi korrektne hooldus, et värv püsiks võimalikult kaua muutumatuna.

 

KULMUDE PÜSIMEIGI PROTSEDUURI KORREKTSIOONI ON VAJA TULLA KAHE KUU JOOKSUL, AGA MITTE VAREM KUI 5 NÄDALA PÄRAST.

HUULED

HUULTE PÜSIMEIGI HOOLDUS

JA MIDA OODATA PÄRAST PROTSEDUURI 

 

1.-3. päev

Paar päeva pärast protseduuri tunduvad huuled paistes, erksad ja kuivad. Esimestel päevadel võid turset alla võtta jääkuubikutega (mis on näiteks puhta toidukile sisse mässitud).   2.-3. päeval tekib huultele kuiv koorik, mida ei tohi ise ära tõmmata.  Huultele tuleb mitu korda päevas panna vatitikuga õrna kihina peale kaasa antud niisutavat kreemi. Esimesel kolmel päeval on huulte värv väga erk, aga see ei jää nii.

 

3.-5. päev

Värvitükid hakkavad huulepinnalt maha kooruma. Neid EI TOHI ise ära võtta, selle tulemusel võib lõpptulemus kõvasti kannatada – tekib ebaühtlase värviga püsimeik ja samuti võivad tekkida armid.

 

5.-6. päev

Huuled kaotavad kuni 50% esialgsest värvist (sõltuvalt valitud värvist) ja nüüd tunduvad nad liiga heledad. See on normaalne. Tõeline ja püsima jääv värv tuleb esile kuu jooksul pärast protseduuri, kui huuled veel paranevad. Lõplik värv tuleb esile 4-6 nädala jooksul pärast protseduuri.

 

Edaspidi tuleb päikese käes olles huultele panna vähemalt SPF30 faktoriga päikesekaitsekreemi või päikesekaitsefaktoriga hügieenilist huulepulka, et värv ei kuluks kiiresti maha.  Samuti ei tohi edaspidi kasutada huulte piirkonnas happeid sisaldavaid näohooldus- või koorivaid tooteid.

 

HUULTE PÜSIMEIGI KORREKTSIOONI ON VAJA TULLA KUNI KAHE KUU JOOKSUL, AGA MITTE VAREM KUI 5 NÄDALAT PÄRAST ESIMEST PROTSEDUURI. Järelprotseduuril tehakse kõik vajalikud korrektsioonid, et saavutada täiuslik tulemus.

 

SILMAD

SILMADE PÜSIMEIGI HOOLDUS

JA MIDA OODATA PÄRAST PROTSEDUURI

 

1.–3. päev

Tihti on silmalaud peale protseduuri turses, punetavad, hellad ja tundlikud. Niisuta püsimeiki kaasa antud kreemiga 1-2 korda päevas, kreemi ei tohi panna paksu kihina. Ära aja kreemi silma. Võid kasutada ka niisutavaid silmatilkasid. 

 

Silmalaud on tavaliselt esimesel paaril päeval turses. Silmadele võib panna jääkuubikuid mõned minutid korraga iga tunni tagant. Dushi all käimine on lubatud, aga silmi ei tohi hõõruda.

 

Esimesel neljal päeval ei tohi kasutada ripsmetushi. Peale seda osta endale uus ripsmetush, et vältida põletiku tekkimist. Veekindel ripsmetush ei ole püsimeigile sõbralik, seda ei ole soovitatav kasutada.

 

3.-7. päev

Kui silmad hakkavad paranema, hakkab ära kooruma värvitükke. Ära kindlasti ise neid ära tõmba. Kui püsimeik on paranenud, on värv esialgsest värvist umbes 30% heledam. 

 

Püsimeik kulub ajaga maha. Kulumise kiirus sõltub Sinu naha vanusest ja tüübist, eluviisist ja hooldusest.

 

SILMADE PÜSIMEIGI KORREKTSIOONI ON VAJA TULLA 2 KUU JOOKSUL (MITTE VAREM KUI 5 NÄDALAT) PÄRAST ESIMEST PROTSEDUURI.  Järelprotseduurile tehakse lõplikud korrektuurid värvi ja joone laiuse osas.  

bottom of page