top of page

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED 

                                                 VASTUSED PALJUDELE SINU KÜSIMUSTELE PÜSIMEIGI KOHTA

<!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --> <script async src="https://www.googletagmanager.com/gtag/js?id=G-BE3P00E9ZQ"></script> <script> window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'G-BE3P00E9ZQ'); </script>

 

MIS ON PÜSIMEIK JA KUIDAS SEDA TEHAKSE?

Püsimeik ehk mikropigmentatsioon on pikka aega kestev kulmude, huulte või silmade meik, mida tehakse vastava professionaalse püsimeigiaparaadiga. Püsimeigi protseduuri käigus viiakse peenikese nõela abil spetsiaalselt selleks sobilik värvipigment ülemistesse naha kihtidesse (täpsemalt ülemisse dermise osasse). Professionaalne püsimeik tehakse ühekordselt kasutatavate steriilsete nõeltega. Püsimeigi protseduuri teostatakse võimalikult valutult, selleks kasutatakse vastavaid  lokaalanesteesia vahendeid.

 

Püsimeik ei ole oma nimest hoolimata kogu elu püsiv. Püsimeik tehakse erinevalt tätoveeringust naha pindmistesse kihtidesse, mistõttu kestab püsimeik värske 1-2 aastat, kulub täiesti ära 1,5-3 aastaga ja vajab seetõttu ka värskendamist.

 

KELLELE ON PÜSIMEIK SOBIV?

Püsimeik sobib kõigile, kes soovivad igal elu hetkel head välja näha ja meigi tegemiselt aega säästa. Kulmude püsimeik sobib neile, kellel on väga õrnad kulmud ja vähe kulmukarvasid, ja ka neile, kellel on rohkem kulmukarvasid ja soovivad kaunimat ja defineeritumat kuju ja värvi.  Sellest on eriliselt kasu neile, kellel pole aega või oskusi loomulikku ja kaunist meiki igapäevaselt teha, samuti neile, kes soovivad vanusega kaasnevaid iseärasusi korrigeerida ehk nö. noorendavat efekti ning neile, kes armastavad reisida või tegelevad spordiga ja ei taha muretseda meigi laialiminemise ja mahahigistamise pärast. Püsimeik on sobilik nii noortele naistele kui vanematele daamidele.

 

Püsimeik on Sulle hästi sobiv, kui:

 • Sa soovid säästa aega igapäevase rutiinse meigi tegemise pealt

 • Oled aktiivse eluviisiga inimene, kes tahab alati hea välja näha

 • Armastad reisida või tegeled spordiga 

 • Sul on oma kulmude või huulte puhul tugev asümmeetria

 • Sa joonistad kulmupliiatsi või –värviga oma kulme regulaarselt, et anda oma kulmudele parem kuju või värv või et kulmude hõredamaid kohti täita

 • Sul on loomupäraselt heledad kulmud ja need vajavad pidevat värvimist

 • Vajad paksemaid, ühtlasemaid või defineeritumaid kulmusid, et oma nägu raamida

 • Oled kas õnnetuse või haiguse tagajärjel kaotanud oma kulmukarvad

 • Sa soovid silmalaineri silmi rõhutavat efekti ilma, et lainer laiali läheks

 • Sa soovid, et Sinu ripsmed paistaksid tihedamad

 • Soovid defineerida või parandada huulte kuju

 • Sul on kitsad huuled või ülahuul ja sooviksid endale pisut lopsakamaid huuli

 • Sinu huuled on ajaga kaotanud oma erksa värvi, defineeritud kuju ja lopsakuse

 • Sa oled allergiline tava- ehk dekoratiivkosmeetikale

 • Sul ei ole endale kerge kaunist meiki teha

 • Sul on kehv silmanägemine

 

KELLELE PÜSIMEIK EI SOBI?

Püsimeik on vastunäidustatud, kui Sul on:

 • Insuliinist sõltuv diabeet

 • Kasvaja või onkoloogiline haigus

 • Oled rase või toidad last rinnaga

 • Allergilised reaktsioonid

 • Südamehaigus

 • Silmahaigus (näiteks glaukoom)

 • Nahahaigus

 • Keloidid (naha armistumine)

 • Ägedas staadiumis herpes viirus (huulte puhul)

 • Viirushaigus nagu HIV, aids, hepatiit

 • Epilepsia

MIKS ON PÜSIMEIGI HINNAD ERINEVATEL TEGIJATEL NII ERINEVAD?

Püsimeigi hinnad võivad tegijatel olla tõepoolest väga erinevad (hinnad võivad varieeruda 50-400 eur vahemikus) ja neil, kellel pole püsimeigiga varasemat kogemust, võib see tõepoolest segadust tekitada. Suurim viga, mida püsimeigi tegijat valides tehakse, on odava hinnaga või mugavalt kodu lähedal asuva tegija kasuks otsustamine. Oma pikaajalisest kogemusest ja paljude mujal "soodsalt" tehtud ebaõnnestunud püsimeigiga hädasolijate nägemise põhjal pean paraku ütlema, et kui Sul ei ole hetkel piisavalt raha professionaalse ja kogenud püsimeigi tegija juurde minemiseks, on mõistlik püsimeik tegemata jätta. Trauma ja kulud, mis kaasnevad ebaõnnestunud püsimeigiga elamise ja eemaldamisega, on päris suured. Püsimeigi tegijate hinnad on otseses sõltuvuses nende kvalifikatsioonist (oskustest!), professionaalsusest, andest, kogemusest, kasutatavatest töövahenditest ja kvaliteedist ehk siis saavutatavast püsimeigi tulemusest. Väga kauni ja loomulikuna näiva püsimeigi tegijaks ei saada vaid koolitusel käimisest ja sertifikaadist seinal ega ka väikese kogemusega. See nõuab palju tööd ja oma oskuste pidevat arendamist, head silma ja kunstiannet ja samuti pikaajalist kogemust. Vali endale püsimeigi tegija suure hoolega. Professionaalsete tegijate seast õige valiku tegemiseks on oluline vaadata püsimeigi meistri töid (kas tema stiil ja "käekiri" kõnetab Sind) ja muidugi ka inimeste hinnanguid meistri tööle ja suhtlusele.

 

KUIDAS TOIMUB PÜSIMEIGI PROTSEDUUR COSMETIC ART PÜSIMEIGISTUUDIOS?

Esmalt toimub iga kliendiga põhjalik konsultatsioon, mille käigus selgitame välja, mis on ootused ja soovid püsimeigi suhtes ja milliseid tehnikaid ning värvitoone kasutame. Seejärel teeme täpse eeljoonistuse ja vaatame selle üheskoos üle, et püsimeik saaks just sellise kuju nagu soovitud. Selle eeljoonistuse järgi toimubki püsimeigiprotseduur. Püsimeiki tehakse spetsiaalse digitaalse püsimeigiaparaadiga, millel on pliiatsitaoline otsik, kuhu kinnitub püsimeigi värvipigmentide naha alla viimiseks mõeldud ülipeenike nõel. Selle nõela abil viiakse spetsiaalselt püsimeigiks mõeldud värvipgment naha pindmistesse kihtidesse. Püsimeigi tegemisel kasutatakse naha lokaalset tuimestust (kreem/ geel), et protseduur oleks võimalikult mugav.

 

KUI KAUA VÕTAB PÜSIMEIGI TEGEMINE AEGA?

Püsimeigi tegemine ise võtab aega 1- 1,5 tundi, sõltuvalt kohast, kuhu püsimeiki tehakse.  Koos konsultatsiooni, eeljoonistuse ja naha tuimestusega on esmaprotseduuri pikkus kulmudele ja huultele 2,5-3 tundi, klassikalise või hajustatud laineri puhul 2,5-3 tundi, salalaineri puhul 1,5 tundi.

 

KAS MA VAJAN KORDUSPROTSEDUURI?

Jah, kordusprotseduur ehk nn korrektsiooniprotseduur on vajalik 5-10 nädalat peale esmast protseduuri, et saavutada pikalt kaunina püsiv tulemus. Kuna nahk on elav organ, naharakud uuenevad pidevalt ja iga inimese nahk on individuaalne, ei pruugi esimesel korral värvipigment kogu protseduuri pinnale ühtlaselt pidama jääda. Teisel protseduuril saab teha korrektsiooni värvi ühtluse, värvitooni ja selle tumedusastme suhtes. Korrektsioon annab püsimeigile ka pikemaajalise püsivuse.

 

KUIDAS MA NÄEN VÄLJA PEALE PROTSEDUURI?

Peale protseduuri võib protseduuri koht olla punetav ja turses, mis on naha normaalne reaktsioon mikropigmentatsioonile. See kestab paarist tunnist kuni paari päevani olenevalt inimesest ja ka protseduuri kohast. Kulmude püsimeigi puhul on punetus vähemärgatav ja kaob tavaliselt juba paari tunni jooksul. Kulmude püsimeigi puhul pole ka turse märgatav. Kulmud näevad peale protseduuri ca 30-40% tumedamad välja kui lõplikult paranenud püsimeik ja seetõttu on esimesel 4-5 päeva kulmud tumedamad ja teravamate kontuuridega. Silmade ja huulte püsimeigi puhul on turse tavaliselt paar päeva märgatav. Huulte püsimeigi puhul on värv peale protseduuri palju tumedam lõpptulemusest. Silmalaud võivad paar päeva punetada.

 

Paari päeva jooksul tekib protseduuri kohale kuiv koorik, mis hakkab järkjärgult maha kooruma. Esimese 5 päeva jooksul paistab värv palju tumedam, kuna pigment on naha pindmistes kihtides. Naharakkude uuenemise käigus tuleb värvi nahast välja ja heledam (loomulikum) värv ilmneb 5-10 päeva jooksul. Lõplik värv on tavaliselt ca 30-40% heledam kui peale protseduuri nähalolev värv. Koorumise ajal (tavaliselt 3.-5. päev peale protseduuri) on nahk ketendav ja püsimeik näeb välja pisut ebaühtlane.

Loe täpsemalt, mida peale protseduuri oodata ja kuidas Sa välja näed PÜSIMEIGI HOOLDUSE alt.

 

KUI KAUA PÜSIB PÜSIMEIK?

Püsimeik kestab 1,5 kuni 3 aastat. Püsivus on individuaalne ja pigmendi maha kulumine sõltub vanusest (vanusega uuenevad naharakud aeglasemalt ja seetõttu kestab ka püsimeik kauem), nahatüübist (rasuses nahas püsib püsimeik vähem aega kui kuivemas nahas), kasutatavatest nahahooldustoodetest (koorivad tooted, happeid sisaldavad tooted) ja sellest, kui palju ollakse päikese käes (päikesekaitsekreemi kasutamine aeglustab värvi maha kulumist). Tavapäraselt vajab püsimeik 1-2 aasta jooksul värskendust, et hoida piisavat värvisaturatsiooni ja erksust. 

Loe erinevatest püsimeigiga seotud teemadest lisaks minu püsimeigi BLOGIST.

 

MIDA KLIENDID MEIE KOHTA RÄÄGIVAD

Jäin väga rahule oma kulmude lõpptulemusega. Jana on ülimalt professionaalne, hea käega ja teab, mida teeb. Julgen kindlasti soovitada!

Gerli Vatt

bottom of page