top of page
  • Writer's pictureJana Sooäär

3 viisi, kuidas aega juurde leida


2020 aasta on ilmselt meid kõiki mingil viisil proovile pannud ja usun, et kevadel olid enamus naised ootamatult situatsioonis, kus kodus töötades oli vaja ka samal ajal lapsi hoida, õpetada, toita, neile tegevusi leida jne. Ilmselgelt oli see keeruline aeg. Mina ise panin kevadel oma stuudio mitmeks kuuks kinni, aga kuna mul on peale püsimeigi veel teinegi tööprojekt käsil, üritasin ka mina kevadel oma lasteaialapse kõrvalt kodus sisulise tööga tegeleda. Ja teda ekraanidest eemal hoida! See oli aeg, kus sain eriti selgelt aru, et pean olema veelgi efektiivsem, et kõigega 24 h sees hakkama saada. Jagan seekord Sinuga mõndasid oma igapäevase elu korraldamise meetodeid, mis minul on aega juurde võita aidanud:


1. Ärka vara ja ära raiska seda väärtuslikku aega toimetuste peale, mis Sinu elu tõeliselt edasi ei vii


Olen üsna selgelt aru saanud, et lapsevanemana on kodus olles tihtipeale võimatu leida aega. millal ma saan rahus ja vaikuses oma asju teha. Olen käinud Robin Sharma koolitusel ja lugenud tema “Kella 5 klubi”, aga tükk aega ei vaimustanud mind tema mõte kl 5 hommikul ärgata. Kevadel sain aru, et see on tegelikult ainuke võimalus leida täiesti segamatut aega oluliste asjadega tegelemiseks. Hakkasin vaikselt iga päev 10 minutit varem ärkama ja üsna kiiresti leidsin endale hommikul tunnikese täiesti häirimatut aega juurde. Paljud efektiivsuse gurud soovitavad hommikul see tunnike enda nn häälestamisele kulutada – päevikupidamine, mediteerimine, trenn, lugemine jne . Teine koolkond leiab, et kuivõrd hommikul on inimestel kõige rohkem motivatsiooni ja keskendumisvõimet, tuleks kohe ärgates hakata oma kõige olulisema tööalase eesmärgiga tegelema. Fakt on see, et seda hommikust aega tuleks kasutada nende hästi olulisete asjade tegemiseks, mis Sinu elu tõeliselt edasi viivad. Nüüd jõuan ka otsaga püsimeigini. Kui ärkad vara, et kasutada seda varahommikust erilist aega oma kõige olulisemate elumuutvate asjadega tegelemiseks, siis ei ole kindlasti mõistlik esimene pooltund peale ärkamist meiki tehes kulutada. Püsimeigita ma tõesti ei kujutaks oma elu enam ette, sest ärgates on mul tänu püsimeigile siiski “nägu peas” ja mul ei teki peeglisse vaadates tahtmine kohe meigitarbeid haarata. Isegi, kui olen kuhugile minemas ja mul on vajadus veidi ennast puuderkreemiga kaunistada ja ripsmeid värvida, siis võtab see mul väga vähe aega, sest kulmud, lainer ja huuled on juba olemas :)


2. Lae regulaarselt enda energiat ja suurenda keskendumisvõimet


Ma usun siiralt, et enda tasakaalu ja energiataseme hoidmine on üks kõige olulisemaid asju, mis me oma eduka ja õnneliku elu heaks teha saame. Seda eriti praegu, kui nii oluline on oma immuunsüsteemi tugevana hoida ja terveks jääda. Liikumine (eriti värskes õhus), tervislik toitumine (oi-oi kui palju mõjutab meie enesetunnet, energiataset ja keskendumisvõimet just see, mis me igal ajahetkel suhu paneme!), meditatsioon ja päeviku pidamine, kuhu saad kõik oma peas ringi käivad mõtted üles kirjutada (ehk nn “brain dump”), teadlik tänulikkusele mõtlemine ehk siis positiivse mõtteviisi teadlik harjutamine, lugemine või millegi uue õppimine, sõprade ja lähedastega kvaliteetaja veetmine ja enda jaoks meeldivate tegevuste jaoks aja leidmine on kõik äärmiselt vajalikud tegevused, et saaksid endas tunda sisemist rahu, tasakaalu ja tõelist energiat. See kõik kõlab tore, aga alati on küsimus: kust ma võtan selle aja, et seda kõike teha? Oluline on enda jaoks rutiin paika panna ja aru saada, et ükski neist tegevustest ei pea palju aega võtma. Näiteks trenn ei pea olema tund aega ja trenni tõhusus ja mõju ei sõltu ajast, vaid kui targalt Sa ennast liigutad. Kui tervisliku toidu valmistamine saab Sinu elu osaks, käib see päris ladusalt. Meditatsioon saab Sinu ajule positiivset mõju avaldada juba 10 minutiga. Kellel on mediteerimise suhtes eelarvamus või tõrge arvates, et see on kuidagiviisi keeruline või pisut arusaamatu tegevus või et seda peab tundide kaupa tegema, siis soovitan proovida eestlaste tehtud vaimustavat Synctuition äppi, mis on nii lihtne, ilus ja tõhus, ja garanteeritult tõstab Sinu vibratsioone kõrgemale :) Oluline, et iga päev kasvõi mõned nendest tegevustest oma päevakavasse plaanid.


Rääkides aja leidmisest, siis oma kogemusest julgen öelda, et kõik need tegevused aitavad Sul oma energiataset ja keskendumisvõimet tõsta ja stressi vähendada, nii et saad oma tööalased ja muud tegevused kiiremini tehtud ja nii ongi Sul rohkem aega. Ja taaskord leian, et rutiinsed tegevused nagu meigi tegemine kaotavad Sinu väärtuslikku aega. Kui Sa püsimeigi kasuks otsustad, saad meikimisele kulutatud aega nendele ülikasulikele tegevustele investeerida, mis aitavad Sind iga päev end suurepäraselt tunda, tegeleda asjadega, mis Sulle rõõmu valmistavad ja oma elu järgmisele tasemele viia.


3. Planeeri oma tegevusi võimalikult suure detailsuse ja täpsusega


Üks kõige tõhusamaid meetodeid aja juurde leidmiseks on minu kogemusest asjade detailne planeerimine. Kui Sa teed täpse tegevusplaani ja ajakava järgmiseks päevaks juba eelmisel õhtul, säästad uskumatult palju aega ja oled oma tegevustes väga palju tõhusam. Eriti tore on teada, et püsimeigiga ei pea Sa oma hommikusse meigiprotseduuriks erilist aega planeerima, vaid võid selle aja näiteks tervisliku smuuti tegemisele, meditatsioonile või hoopis olulisele tööasjale pühendada.


Soovitan kõigil, kes ajahädas maadlevad teha nö tegevuste audit ehk siis kirjutada 3-4 päeva üles kõik oma tegevused ja kui palju need tegevused aega võtavad. Samuti võiks hinnata ka igat tegevust, kas see on Sinu elu edasiviiv ja nö investeering endasse, oma peresse või tulevikku või on tegemist rutiinse ja võibolla ka Sulle mitte väga meelepärase tegevusega, mida saaks keegi teine teha või mida saaks kuidagi üldse vähendada. Kui Sinu meigiprotseduur võtab igal hommikul aega 10 min+ ja pead meiki ka päeva jooksul korrigeerima, on püsimeik kindlasti tõeliselt kasulik investeering. Viisteist minutit meigi tegemist iga päev teeb 1 tund ja 45 minutit nädalas, ligi 6 tundi kuus ja pea 70 tundi aastas ehk siis 3 ööpäeva (või 6 päeva, kui räägime ikkagi ärkvel oleku ajast) oma elust igal aastal veedad Sa sel juhul omale meiki tehes! Need, kes veedavad 30+ minutit meikides, korrutage see kahega ehk siis 6 ööpäeva (12 päeva!, kui räägime päevasest ajast) aastas läheb meigi tegemisele. Mida Sa võiksid selle 12 vaba päevaga teha? :)

ความคิดเห็น


bottom of page